Zapomeňte na nudu a vydejte se vstříc jedinečným zážitkům! Překvapivě je nemusíte hledat nikde daleko, stačí vyrazit do únikové místnosti, kterou dost možná naleznete i ve vašem městě.

Zabruste na internet a přečtěte si pár recenzí a přijdete na to, že se jedná o zábavu, která nezklame. Je určena pestré škále hráčů od těch nejstarších ročníků až po mladé generace, a je velice variabilní, takže se vám ani po několikáté neomrzí.

Ukazatelem úspěšnosti a oblíbenosti mezi lidmi je jistě i to, že únikové místnosti rostou v republice jako houby po dešti. Zdaleka na ně nenarazíte pouze v Praze, ale i v menších městech. To samé zároveň platí i pro zbytek světa. Prostě jde o zábavu, kterou lidé milují.

Všichni, kteří si chtěli někdy vyzkoušet, jaké by to bylo stát se hlavním hrdinou dobrodružného filmu, zažít napětí, tajemno, ale třeba i okamžiky hrůzy, mají jedinečnou příležitost. Mohou vybírat z různých témat a žánrů, kterým se jednotlivé hry věnují. Ty bývají často inspirovány populárním filmem anebo počítačovou hrou, ale můžete narazit i na úplné originály, které si autor místnosti vymyslel sám. Nicméně vytvořit takovou hru není nic jednoduchého a dá to mnoho práce. Proto byste se neměli divit, když za pobyt „ve sklepě“ zaplatíte několik sto korun za osobu.

Nutno ovšem říct, že to za to stojí. Ten zážitek ze hry je tak unikátní, že se rozhodně vyplatí jej alespoň jednou vyzkoušet, abyste mohli na vlastní kůži všechno zažít a zhodnotit své zkušenosti.

A není to jen obyčejná zábava – exit games jsou pověstné tím, že rozvíjejí týmovou spolupráci, schopnost řešení problémů, dovednost práce s omezeným časem, komunikaci mezi lidmi, i smysl pro detail. Můžete je hrát bez speciálních znalostí či dovedností, ale bez selského rozumu se u nich rozhodně neobejdete.

Proto jsou nejen milou společenskou kratochvílí, ale i testem týmové práce a manažerských dovedností. Otestujete své schopnosti i vy?