Pokud vlastníte webové stránky, tak vás určitě bude zajímat, jak dosáhnout jejich úspěchu formou zvýšeného počtu návštěvníků. Nejvíce návštěvníků a tím i zákazníků se na váš web dostává především přes vyhledávače. A k tomu je potřebné, aby byly vaše www stránky ve vyhledávačích viditelné. A právě o jejich správné nastavení, viditelnost ve vyhledávačích a zvýšení návštěvnosti se postará SEO.

SEO je zkratka z anglického Search Engine Optimization a v češtině znamená optimalizace pro vyhledávače. O SEO optimalizace se kompletně postará ten nejzkušenější, a sice SEO specialista. Takový zkušený SEO expert s letitým působením na trhu je i seolight.cz.

 

Jak tedy proces SEO probíhá?

Základem úspěchu webu ve vyhledávačích jsou klíčová slova a fráze. Proto je prvořadá analýza klíčových slov a jejich návrh. Dále SEO konzultant provede SEO analýzu samotného webu, při které zkontroluje nejen obsah, ale i jeho strukturu, interní duplicity textu, title, meta description, sitemapy, linkbuilding včetně odstranění chyb a správného nastavení. Součástí jsou také PR články a jejich tvorba, o které se postará SEO copywriter. Následně jsou prováděné pravidelné měsíční reporty a na konci zhodnocení úspěchu a dosažených cílů.

SEO optimalizace webu nejsou jednoduchou záležitostí a vyžadují pečlivost, trpělivost a pravidelnost. Za tím vším čeká úspěch v podobě viditelnosti webu ve vyhledávačích a dokonce na předních pozicích a tím i zvýšení návštěvnosti a přivedení zákazníků.

Při tomto procesu je důležitá nejen profesionalita a SEO konzultace od odborníků na svém místě, ale hlavně individuální přístup. Jiné potřeby a požadavky má velká korporátní společnost a jiné malá firma či jednotlivec. A právě od samotného obsahu činnosti a konkrétních požadavků a cílů se odvíjí i nastavení optimalizace webu.