Hledáte nevšední kratochvíli? Pokud chcete zažít něco opravdu netradičního, na co budete ještě dlouho vzpomínat, měli byste vyzkoušet únikovou hru. Rozhodně vás nezklame.

Jedná se o skvělou cestu z nudy, o ideální plán na víkendový program, o akci, která stmelí váš tým, ať už budete dva, anebo vás bude třeba pět. Je vhodná jak pro partu kamarádů, rodiny s dětmi, tak třeba i pro pracovní kolektivy, které se snaží dobře sehrát dohromady.

Jaký je princip hry?

To první, co vás v takové souvislosti zcela jistě napadne, je, jak taková hra vlastně vypadá, a o co v ní jde.

Jednoduše si můžete celou věc představit asi tak, že vás někdo zavře do místnosti, odkud musíte v určeném časovém intervalu uniknout. Jak? Pomocí plnění série hádanek, úkolů a hledání indicií.

Můžete se do hry pustit ve dvou, ale klidně i v šesti-členném družstvu. Existují i hry, které může hrát několik družstev najednou, a soutěžit tak mezi sebou.

Proč se pustit do hry?

Důležité je jistě odpovědět si na otázku, proč byste se do hry vůbec měli pustit. Je jasné, že někomu se zcela přirozeně může zdát, že zaplatit více než tisíc korun za to, že budete s přáteli zavření ve sklepě, je trochu moc.

Ovšem věřte tomu, že se nudit opravdu nebudete. Jedná se o unikátní zábavu, která vám umožní vystoupit ze zajetých kolejí. A navíc vám nabízí unikátní zážitky, které jinde neseženete. Nicméně ten nejlepší způsob, jak se o tom přesvědčit a udělat si vlastní názor, je vstoupit do únikové místnosti a začít hrát.

Únikové místnosti dnes najdete po celém světě. A nejen ve velkoměstech, ale i v menších obcích – příkladem může být třeba Kolín u Prahy, kde si můžete vyzkoušet dobrodružnou anebo dokonce hororovou akci plnou napětí, zábavy a nečekaných překvapení.

Jistě sami brzy zjistíte, že důvodů, proč občas originálním způsobem uniknout od běžného světa a povinností, je víc než dost.