Nejlepší dárky jsou ty od srdce, a také ty originální. Každý dáreček potěší, ale když každý rok dostáváme ponožky, lahev nějakého vína či tvrdého alkoholu nebo poukázku na masáž, trochu se to ohraje. Proto je úniková hra perfektní možností, jak rozbít stereotypy a darovat opravdu originální aktivitu. Výhodou je, že si s sebou obdarovaný může přibrat skupinku, a ve více lidech bude ještě větší legrace, a samozřejmě také větší šance na úspěch.

O čem vlastně únikové hry jsou? Jedná se o hru s příběhem, kdy je skupinka zavřená do místnosti a podle jednotlivých indicií musí najít cestu ven. Kromě hledání indicií je zapotřebí plnit různé úkoly, mít oči otevřené a v mnohých případech mít také všeobecný rozhled. Někde je třeba počítat, jinde zahrát nějakou melodii podle not, jindy se stačí na věc podívat jednoduše a nehledat složitá řešení – což nemusí být vždy úplně jednoduchý úkol. Prověřte své schopnosti, a to nejen při řešení úloh, ale také schopnosti spolupráce v týmu. Ať už zkusíte hrát hru ve dvou nebo Vás půjde rovnou pět, je vždy zapotřebí zkoordinovat všechny, abyste se dostali včas ven z místnosti a zachránili se.

Dárek pro celou skupinku

Skvělé je, že ačkoli mají hry někdy i hororové zaměření, mohou je hrát i děti – doporučuje se od 10 let, jednak aby se nebály, jednak aby si mohly hru užít a pomoci s plněním úkolů a hledáním řešení. Můžete vyzkoušet například hru Samara, ve které je zapotřebí zastavit její řádění. Obětí je mnoho, a všechny mají něco společného – budete odvážní a rozklíčujete, co je třeba udělat pro záchranu dalších lidí? Pokud byste nebyli zrovna fanoušci hororové tématiky, určitě můžete zkusit něco jiného, akčního. Jedná se o hru Dvojitý agent, ve které budete muset přijít na důvod zmizení agenta George. Plánoval zjistit podrobnější informace o projektu zvaném „Hvězda“, který by měl být utajovaným plánem Sovětského svazu pro ovládnutí světa. Musíte přijít na to, co se stalo, a to dříve, než budete odhaleni!