Pamatujete si na slavnou francouzskou soutěž, která se vysílala i v české televizi a nesla název „Klíče od pevnosti Boyard“? V ní šlo o to, aby tým soutěžících vyluštil hádanky a splnil různě obtížné úkoly. Většinou se na konkrétní úkol vybral ten člen týmu, který měl mít se splněním potíže. Bylo to sice trochu „sadistické“, ale o to zajímavější. Například člověk, který se obával pavouků, šel neomylně do místnosti s těmito členovci.

  • Soutěž byla rozdělena na několik částí.
  • V první z nich měli soutěžící za úkol v určitém časovém limitu získat devět klíčů.
  • V poslední etapě hádali heslo, které jim mělo otevřít cestu k pokladu.

Pravidla se postupem času měnila, a tak je nelze zcela přesně popsat. Dalo by se ale říci, že je tato soutěž založena na podobných pravidlech a podmínkách, jako dnes tolik oblíbené únikové hry. Jen s tím rozdílem, že do únikové místnosti může vstoupit prakticky kdokoliv. Únikové hry jsou prý touto soutěží tak trochu inspirovány.

  • Někdy spolu hrají celé rodiny a někdy se rozhodnou třeba pracovní kolektivy, že se tímto způsobem jeden druhému více přiblíží a kolektiv se tak utuží.

Stále lepší propracovanost her

Při Game Escape se rozhodně nejedná o bezduchý a bezhlavý úprk z nějakého prostoru. Je zapotřebí zapojit logické myšlení a svou šikovnost. Témata GAME ESCAPE – únikových her bývají různá.

  • Někdy mají vztah k místu nebo městu, ve kterých se odehrávají a někdy jsou inspirovány počítačovou hrou či filmem.
  • Prchat můžete i z vězeňské cely nebo ze středověké mučírny.

Tím, že jsou tyto hry plné dobrodružství a zábavy stále více oblíbené, jsou také stále dokonalejší. Interiér místnosti je až děsivě realistický a vše doprovázejí příslušné zvuky, které dokreslují děsivou atmosféru. U některých her je dokonce možné najít tajný průchod nebo skryté dveře. Tím pádem se před hráči objeví další herní dimenze.