Hledáte teambuilding, který podpoří práci vašeho týmu a vaše kolegy bude skutečně bavit? Vyzkoušejte únikovou hru! Možná budete překvapeni tím, o jak komplexní způsob osobního rozvoje i týmové spolupráce se jedná.

Únikové hry se v současnosti řadí k nejoblíbenějším způsobům zábavy po celém světě. Je to tím, že jsou neotřelé, nabízejí pestré prostředí a jsou vhodné pro rozmanité věkové skupiny hráčů. Jednoduše řečeno, při jejich hraní se nikdo nudit nebude.

Mohou být velice rozmanité – můžete je hrát jak v jedné místnosti ve sklepě, tak dokonce i v terénu s využitím virtuální reality. A stejně tak jsou pestré i žánry, ze kterých čerpají své náměty. Často navazují na oblíbené napínavé filmy, ale nemusí tomu tak být. Takže se vám jen tak neomrzí, protože i když jich vyzkoušíte několik, vždy se ocitnete v jiném, originálním prostředí, a budete tam řešit unikátní úkoly.

A právě to je principem každé únikové hry – cílem je dostat se v omezeném čase z místnosti tak, že úspěšně vyřešíte sérii na sebe navazujících úkolů. Každá další rozluštěná hádanka vám poskytne potřebné indicie, které vás posunou k cíli.

Důležité je podtrhnout, že i když se vám nepodaří vyhrát, i samotná účast ve hře už stojí za to. Za prvé kvůli skvělým zážitkům, na které jen tak nezapomenete. Za druhé díky získaným dovednostem.

A zde se vracíme zpátky k tomu, proč se jedná nejen o zábavnou kratochvíli v čase volna, ale také o rozvojovou aktivitu na podporu práce vašeho pracovního týmu. Když se pustíte do hry, můžete se spolehnout, že podpoří důležité manažerské schopnosti, které se vám budou hodit v zaměstnání.

O co konkrétně jde? Například o schopnost týmové spolupráce, vzájemné komunikace a dělení úkolů. O efektivní práci s časem. O schopnost myslet celistvě, dívat se na věci z různých úhlů pohledu, a přitom neztratit smysl pro detail.

A to vše velice atraktivní, zábavnou formou!