Dostali jste pod stromeček nevšední dárek v podobě poukazu na únikovou hru, a teď přemýšlíte nad tím, co se pod tím vlastně skrývá? V tom případě ho rozhodně nenechejte propadnout, máte se na co těšit!

Úniková hra – exit game je fenomén, který se řítí světem jako lavina. Pochází z Japonska, a odtud se před necelými deseti lety začal šířit do celého světa. A nutno dodat, že velmi úspěšně. Po celém světě začaly vyrůstat únikové místnosti – exit rooms, a nyní na ně narazíte nejen ve velkoměstech, ale i v menších obcích. Takže zatímco v Praze jsou jich desítky, možná i stovky, v řádově menších českých městech narazíte třeba na jednu či dvě; tak to funguje například kousek od Prahy, v Kolíně.

A právě rychlost šíření a hustota pokrytí vypovídají o tom, že se jedná o zábavu, která má lidem co nabídnout.

Na první pohled to mnohým lidem nemusí připadat vůbec lákavé. Zkrátka vás zavřou do nějaké temné místnosti, třeba do sklepa, a vy máte za úkol se odtud dostat ven v časovém limitu hodiny, či hodiny a půl. A ještě navíc za to pár stovek zaplatíte.

Za jednoduchým principem se ovšem skrývá velice propracované dobrodružství. Takové, na které jen tak někde nenarazíte. Takže pokud i vy jste někdy snili o tom, že byste se chtěli stát součástí týmu ve francouzské pevnosti Boyard, anebo si vyzkoušet počítačovou „hledačku“ v reálném světě, tak máte jedinečnou příležitost. Nicméně věřte tomu, že tato hra pobaví i ty, kteří takové touhy nikdy neměli.

Úniková hra má mnoho předností:

  • Jak již bylo řečeno, máte jedinečnou příležitost prožít nevšední dobrodružství.
  • Potrápí vaše mozkové závity, neboť selský rozum se vám zde bude nadmíru hodit.
  • Vtáhne vás do děje, zvedne vám náladu, a podpoří týmovou spolupráci.

A výsledkem je zážitek, na který budete s vašimi přáteli, rodinou anebo kolegy z práce ještě hodně dlouho vzpomínat!