Někteří jejich kouzlu propadli už dávno, jiní je objevují teprve nyní. Jedno mají všichni společné – každý, kdo už nějakou z nich vyzkoušel, je nadšený. Tady je několik důvodů, proč se jedná o fenomén, který si zaslouženě získává davy fanoušků po celém světě.

Důvod je prostý – exit games jsou určeny široké škále zájemců – uspokojí jak rodiny s dětmi, tak i kolegy na teambuildingu. Mohou být velice pestré a pracovat s různými typy prostředí – navazují na různé žánry jako je dobrodružství, horor, či sci-fi, a stejně tak i s různými úkoly, takže se vám neomrzí.

Naopak nevyžadují žádné speciální znalosti – nezbytný je pouze selský rozum. Tyto hry totiž staví na něčem jiném – podpoří vaši schopnost pracovat v týmu, kreativně myslet, i plánovat čas. A protože je nebudete absolvovat sami, ale minimálně v páru, skvěle se u nich pobavíte – a to je důležité!

Pobyt v únikové místnosti nabízí jak nevšední zážitky, tak i rozvoj osobních dovedností. Chcete-li otestovat manažerské schopnosti i svůj pracovní tým, pak se může překvapivě jednat o dobrý způsob, jak to udělat. Vaši kolegové si tento teambuilding oblíbí!

Cesta k úspěchu zde zdaleka není snadná. Sice můžete využít důmyslný systém nápověd a v nouzi si nechat poradit, nicméně i tak před vámi leží nelehký úkol dostat se cestou řešení rozmanitých úkolů v omezeném čase ven z místnosti. Máte tedy zhruba 60 až 90 minut na to, abyste podali ten nejlepší výkon.

To se vám podaří jen v případě, kdy si dobře rozdělíte role v týmu, a stejně tak musíte umět efektivně pracovat s časem. Hodit se vám bude jak komplexní myšlení a schopnost dívat se na věci z různých úhlů pohledu, tak i smysl pro detail. Podpoříte vzájemnou komunikaci, a hlavně se budete skvěle bavit – a to bez ohledu na výsledek. Takže i kdybyste náhodou neuspěli, věřte, že budete mít na co vzpomínat.