Znáte pevnost Boyard? Kultovní francouzskou show, která testuje schopnosti dobrodruhů v tajemných sklepeních ostrovní pevnosti? Kdo by ji neznal! Možná i vy už jste někdy zatoužili po tom, abyste si na vlastní kůži vyzkoušeli podobné dobrodružství. Dnes k tomu máte jedinečnou příležitost! Nejedná se o nic jiného, než o sestup do podobného tajemného sklepení – do únikové místnosti.

Fenomén únikových her neboli exit games k nám doputoval až z Orientu, konkrétně z Japonska. Ač byla taková cesta daleká, rozhodně nebyla dlouhá. Stačily čtyři roky, aby se hry začaly z rodné země šířit, a během několika málo let zaplavily celý svět tak, jako se to už dlouho ničemu nepodařilo. Najdete je ve velkoměstech celého světa, ale i v malých městech okresní velikosti.

Předlohou prvních her byly počítačové „hledačky“, kdy se osoba snaží uniknout z uzavřené místnosti vyřešením série úkolů. Přesně tak to vypadá i v reálném provedení. Námětů je mnoho, hry se často inspirují populárními dobrodružnými filmy, sci-fi, anebo horory. Záleží jen na vás a vašem vkusu, jaký příběh zvolíte. Vybírat můžete také podle náročnosti, případně podle počtu hráčů. Zpravidla se jedná o dva až šest hráčů, ale existují i akce, kde soupeří několik početných týmů dohromady.

Na první pohled by vás mohlo odradit vstupné – to se podle počtu účastníků pohybuje v rozpětí několika stovek korun. Měli byste proto vědět, že vymyslet a vytvořit takovou hru není nic snadného. Často za tím stojí několika měsíční úsilí, a také vysoké investice do vybavení, aby bylo dosaženo maximálně věrného efektu.

Výsledek proto stojí za to! Hra vás okamžitě vtáhne do děje, což je způsobeno i tím, že jste nuceni do rychlé akce, kde každá sekunda hraje velkou roli. Schopnosti všech hráčů jsou rázem důležité, stejně tak jako jejich efektivní komunikace a týmová práce. Získáte tak mnohem víc, než jen skvělou zábavu a super vzpomínky!