Možná patříte k těm, kdo ji milují a pravidelně navštěvují únikové místnosti po celé zemi. Možná jste ji navštívili poprvé. A možná jste o ní doposud neslyšeli. V tom případě je na čase tento nedostatek co nejrychleji napravit! Úniková hra je tady pro všechny, kdo hledají nevšední zážitky. A rozhodně má úspěch – milují ji milióny lidí po celém světě.

Příběh první únikové hry se začal psát někdy před třinácti lety v Japonsku. O čtyři roky později se začala šířit do světa. Sotva překročila hranice, stal se z ní novodobý fenomén.

Všichni ti, kdo touží po dobrodružství, napětí a mají rádi tajemství, navštěvují únikové místnosti po celém světě. Pokud chcete zjistit, o co se jedná, a o co v této hře běží, nemusíte chodit nikam daleko. Pravděpodobně ji máte v dosahu několika kilometrů od domova – exit games jsou tak populární, že je najdete v každém jen trochu větším městě. Jak u nás, tak ve světě.

Nejlepší způsob, jak zjistit, o co se jedná, a zda by vás to také bavilo, je hru na vlastní kůži vyzkoušet. Stačí se sestoupit do tajemné místnosti, kde se necháte zhruba na hodinu zavřít. A rozhodně se tam nudit nebudete. Ať už do exit room vstoupíte ve dvou anebo v pětičlenném týmu, budou se vám protáčet mozkové závity.

Ke hraní nepotřebujete žádné speciální znalosti, ani dovednosti, a vlastně při ní zužitkujete všechny své schopnosti. Především práci v týmu, týmovou komunikaci, celostní uvažování i cit pro detail. A tím to zdaleka nekončí. Odborníci tuto hru dokonce hodnotí jako test manažerských schopností a kvality týmové spolupráce, takže se nejedná jen o zábavnou kratochvíli, ale i skvělý způsob teambuildingu. Takže pokud náhodou hledáte tmelící aktivity, které by vaše kolegy bavily, toto musíte vyzkoušet!

A právě proto je úniková hra tak populární – mohou ji hrát naprosto všichni, a každý si z ní odnese ty nejlepší zážitky.