Únikovou hru – exit game, anebo také escape game, se určitě vyplatí vyzkoušet. Minimálně proto, abyste věděli, o čem je řeč. Tyto hry teď doslova letí, a to především mezi mladšími lidmi, a pokud nechcete být úplně mimo, tak k sobě přiberte někoho dalšího, a alespoň jednou sáhněte do kapsy pro několik stovek, které vás sestup do tajemného sklepa bude stát. Třeba vám to před první akcí bude připadat jako zbytečně vyhozené peníze, později ovšem litovat nebudete.

Pár sto korun dnes člověk bez mrknutí oka vydá za ledasco, často ho ani nenapadne nad tím přemýšlet. Ovšem jen málokdy za takovou cenu koupíte nezapomenutelné zážitky. A také například trénink vašich manažerských dovedností. Nevěříte?

Úniková hra probíhá tak, že vás zavřou do tajemné místnosti, kde máte přibližně hodinu na to, abyste vyřešili řetězec záhad a našli klíč k úniku ven. A i když ve skutečnosti nehrozí, že by si vás tam navěky nechali, uvidíte, že vás příběh naprosto pohltí.

Všechno tady působí naprosto věrně – vybavení, předměty, efekty. A naprosto autentické budou i vaše pocity. Zažijete přesně to samé napětí, soustředění či energii, jako byste se stali hrdinou vašeho oblíbeného dobrodružného filmu. Hra vás vtáhne do děje. Najednou vystoupíte ze zajetých kolejí a vyvinete maximální úsilí, abyste uspěli.

Vyřešit všechny záhady ve stanoveném časovém limitu není hračka, a nikde není psáno, že se vám to skutečně povede. Avšak i kdyby to nevyšlo, tak to vlastně nevadí. To nejdůležitější, co si odtud odnesete, budou zážitky. A ty budou ještě lepší proto, že je budete mít s kým sdílet.

Je úplně jedno, zda s sebou do sklepení vezmete své přátele, kolegy z práce, anebo třeba babičku s dědou – vždycky to bude nezapomenutelný zážitek.

Pokud se chcete prostě dobře bavit, jste v exit room na tom pravém místě. Stačí jedna návštěva, a bude vám jasné, proč tomu tak je.